Ülkece bıktığımız sansürlere bir yenisi daha eklendi. Şimdi de müzik dinleme sitesi Grooveshark engellendi. Alanında oldukça başarılı olan siteyi ben de müzik paylaşımı için bu blogta kullanıyorum. Muhtemelen Müyap'ın şikayeti sebebiyle erişim engellenmiş. Başbakan bile youtube'a ben girebiliyorum dedikten sonra herhalde benim de burada Grooveshark'a nasıl ulaşacağınızı anlatmamda sorun olmaz. Bunun için yapmanız gereken hosts dosyasına 8.19.240.53 listen.grooveshark.com satırını eklemek.


Windows kullanıcısı iseniz C:\windows\system32\drivers\etc altında hosts dosyasını bulacaksınız. Bu dosyayı notepad gibi bir metin düzenleme aracı ile açıp son satıra 8.19.240.53 listen.grooveshark.com satırını yazmalısınız.

Mac OS kullanıyorsanız Finder'a tıklayıp üst menüdeki Go menüsünden Go To Folder'a basıyorsunuz. (veya bunların yerine Finder'a tıklayıp shift + cmd + G'ye basabilirsiniz.) Daha sonra açılan penceredeki satıra /etc yazacaksınız ve açılan dizinde göreceğiniz hosts dosyasını textedit gibi bir metin düzenleme aracında açacaksınız. Son satıra 8.19.240.53 listen.grooveshark.com satırını ekleyip dosyaya kaydettiğinizde artık siteye erişebilirsiniz.
2 Yorum
  1. senem uzuner Says:

    yayınları yine dinleyemiyoruz. Serverlarımızdan kopmuşsunuz diyor :/


  2. BBÖ Says:

    Merhaba,

    Ülkemizdeki son yasaklar da düşünülürse Tor Browser'ı indirip her sayfaya ulaşabilirsiniz.

    Sevgiler