07 Haziran, 2011

Film: The Hangover Part II / Felekten Bir Gece Daha

Salı, Haziran 07, 2011 Gönderen Berna Arslan , yorum yok

Warner Bros özel davetiyesiyle The Hangover Part II, Türkçe adıyla Felekten Bir Gece Daha filmini izledik. İlk filmi çok tutulan ve şu anda imdb'de 10 üzerinden 7.9 puana sahip olan Felekten Bir Gece filminin devamı iki sene sonra geldi. Devam filmi olan Felekten Bir Gece Daha ise şu anda imdb'den 7.0 puan almış görünüyor. Film, vizyona girdiği gibi büyük ilgi gördü ve ABD'de 4 günde 118 milyon dolar hasılat yaptı. 

Film oldukça eğlenceli. Arkadaşlarınızla beraber giderseniz daha da çok eğlenebilirsiniz. Yanında cinsel içerikli veya uyuşturucu/kafayı bulma içerikli esprilerden rahatsızlık duyacağınız kimselerle gitmemenizi tavsiye edebilirim. Çünkü filmde çok rahatsız etmese de bu tip sahneler yer alıyor.


Serinin ilk filminde üç kafadarlar alkol ve hap ile geçirdikleri bir geceden sonra uyandıklarında geceye dair hiçbir şey hatırlamıyor ve yanlarında bulunan nesnelerden, canlılardan (mesela kaplan) neler yaptıklarını anlamaya çalışıyorlardı. İkinci film de aynı konu üzerine kurulu ancak bu sefer hikaye Bangkok'ta geçiyor, çünkü Stu'nun düğünü orada gerçekleşecek. Böylece filme mekan açısından bir tazelik katılmış, bu izleyici için de değişiklik oluyor. Hayvan olarak bu sefer de bir maymun hikayenin içinde. Maymunla ilgili komik sahneler izleyeceksiniz. Oyuncular yine dinamik bir takım oluşturuyorlar. Muhtemelen serinin üçüncü filmi de çekilecek.


Filmde bazı olmayacak şeyler de oluyor elbet, ancak bu filme mantık aramak için değil eğlenmek için gidiliyor. Filmin bitimindeki fotoğraf sahneleri de izleyicileri güldürüyor. Kafa dağıtmak, eğlenmek için tavsiye edilebilecek bir film. Şimdiden iyi seyirler.

0 yorum: