19 Eylül, 2011

313 - İstanbul Akvaryum

Pazartesi, Eylül 19, 2011 Gönderen Berna Arslan , , , yorum yok

Dün Florya'daki İstanbul Akvaryum'u ziyaret ettik. Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan akvaryum, geniş bir alana yayılmış ve içinde İstanbul'un tarihi ile ilgili de ayrıntılar yer alıyor. Dünyanın birçok yerinden gelmiş su canlısı bulunuyor. Süveyş Kanalı, Pasifik Okyanusu, Amazon ormanları akvaryumun bazı bölümlerinden. 
denizatları
Çocuklar için de oldukça eğlenceli olan akvaryumda pirana, köpekbalığı, palyaço balığı, denizatı, yengeç, timsah, denizyıldızı gibi çeşit çeşit canlı görme imkanınız var. Ayrıca her gün 15:00'te balık besleme seansları varmış izleyebileceğiniz. Dokunmatik ekranlar yardımı ile akvaryumda yaşayan canlılar hakkında bilgi alabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi flaşsız olarak kullanabiliyorsunuz. Uyarılara rağmen maalesef flaşlı çekmeye çalışanlar oluyor.

piranalar
Yetişkin biletleri 29 tl. Öğrenciler, öğretmenler, engelliler, 65 yaş üzeri olanlar ve gaziler için ise 22 tl. Aileler için veya yıllık girişler için de ayrı fiyatlar var, şuraya bakabilirsiniz. 10:00 - 20:00 saatleri arasında açık. İçinde restoran ve kafeler de bulunuyor. Ulaşım için buraya ve buraya göz atın.

0 yorum: