07 Ekim, 2011

Film: Crazy, Stupid, Love

Cuma, Ekim 07, 2011 Gönderen Berna Arslan , , , yorum yok

Dün akşam Warner Bros'un davetiyesiyle bugün gösterime giren 'Crazy, Stupid, Love', Türkçe adıyla 'Çılgın, Aptal, Aşk' filmini izleme fırsatı buldum. Ve çok eğlendim. 

Karısının kendisini aldatması ve boşanmak istemesiyle yıkılan Cal Weaver'ın yardımına çapkın Jacob koşacaktır. Görünüşünü ve kadınlara yaklaşım tarzını Jacob'ın önerileri ile değiştiren Cal artık kadınlarla kolay ilişki kursa da karısını özlemektedir. Ana karakterlerin yanında Cal'in çocuklarını merkeze alan yan konular da var. Film hem duygusal hem de komik. Başroldeki Steve Carell, 40 Yıllık Bekar'dan sonra iyi bir çizgi yakaladı ve başarılı filmlerde oynamaya devam ediyor. Eşi Emily'i izlemeyi sevdiğim Julianne Moore canlandırıyor. Çapkın Jacob rolünde Ryan Gosling'i izliyoruz. Kevin Bacon'ı ve Marisa Tomei'i de akılda kalıcı yan rollerde izleme şansı buluyoruz.

Filmin senaryosu akıcı ve çok hoş bir biçimde ilerliyor. Sevginin ve sevdiğin için çabalamanın öneminin altını çiziyor. Bu arada da bol bol güldürüyor. Film şu anda imdb'den 10 üzerinden 7.8 almış durumda. Kaçırmayın derim.


0 yorum: