04 Nisan, 2012

396 - Eva Green

Çarşamba, Nisan 04, 2012 Gönderen Berna Arslan , , , 1 yorum

Son zamanlarda şansa Eva Green'in bolca filmini izledim. Green, bir James Bond filmi olan Casino Royale (2006) ile dünya çapında ün kazanmıştı. Annesi Fransız, babası İsveçli olan aktris, 1980 Paris doğumlu. Arnavut, Türk, İsveç ve İspanyol kanı taşıdığını söylüyor ve kendisini bir dünya vatandaşı gibi hissettiğini ekliyor.


2006'daki çıkışından önce Bernardo Bertolucci'nin "Düşler, Tutkular ve Suçlar" (The Dreamers, 2003) adlı filmiyle başta erkek seyirciler olmak üzere -film boyunca birçok çıplak sahnesi bulunuyor- izleyicilerin dikkatini çekti. 2005'te Orlando Bloom ve Liam Neeson ile "Cennetin Krallığı"nda (Kingdom of Heaven, 2005) rol aldı. Ewan McGregor ile "Yeryüzündeki Son Aşk" (Perfect Sense, 2011) filminin başrollerini paylaştı. Televizyonda da Camelot ile boy gösterdi.

Ben de son zamanlarda The Dreamers, Perfect Sense ve Cracks (2009) adlı filmlerini izleme şansı buldum. Cracks, yani Çatlaklar, pek ünlü olmamış ama oldukça ilgi çekici bir film. Sanırım Green, yüz şekli ve ifadesi yüzünden sorunlu karakterlere sıkça uygun görülüyor. Bu filmde kız öğrencilerin okuduğu yatılı bir okulda öğretmenlik yapan ve bir öğrencisine karşı 'aşırı ilgi' gösteren bir kadını canlandırıyordu. Fırsat bulursanız tavsiye ederim.

Aktris, flüt ve piyano için müzik de besteliyor. Belki bir gün Norveç'te yaşar, pasta yaparım diyen Green, aktrisliğin onu tamamen tatmin etmediğini söylüyor.

1 yorum:

Blogger Bolat dedi ki...

Gayet güzel post olmuş :)