10 Ocak, 2014

537 - Simpson ailesinin eğlenceli sırları

Cuma, Ocak 10, 2014 Gönderen Berna Arslan , , yorum yok


1989 yılından beri ekranlarda olan Simpson ailesine ait ilginç gerçekler: 

Simpson ailesi neden sarı? 

Çünkü dizinin yaratıcıları kanallar arasında gezinen izleyicinin dikkatini sarı rengin hızlıca çekeceğini düşünmüşler.Maggie'nin fiyatı ne kadar?

Dizinin başlangıcında Marge markette alışveriş yaparken yanlışlıkla bebek Maggie kasadan geçirilir. Maggie kasadan geçirilirken 847.63 dolar yazar. Bu ücret, 1989 yılında bir bebeği büyütmek için bir yılda gereken masrafa denk geliyor. Market alışverişi masraflarında görünen 243.26 dolar ise günümüzde 2 katına çıkarak 486.52 dolar olmuş.

Homer Simpson ve GPS

Homer Simpson'ın sesi en çok indirilen navigasyon sistemi sesi. Ses o kadar başarılı olmuş ki, Marge ve Mr. Burns'ün navigasyon sesleri de piyasaya çıkmış.

Ortadoğu'da Simpsons

Ortadoğu ve Arap dünyası için birçok ciddi değişiklik yapılmış:  Homer Simpson'ın adı Omar Shamshoon olarak değişirken, Marge Mona, Bart Badr, Lisa Beesa ve Springfield Rabeea (Arapça'da bahar) olarak değiştirilmiş. Moe'nun barı kahvehane olurken, Simpsonlar kilise yerine camiye gidiyor. Son olarak, Homer bira yerine alkolsüz içecekler tüketiyor ve domuz eti yerine dana eti yiyor.

Bart'ın sesi

Bart'ın sesi bir kadına ait. Seslendirmen ilk olarak Lisa rolü için seçmelere katılmış, ama sonuçta Bart için seçilmiş.
Seslendirmelerin ücreti

Bölüm başına her seslendirmen 300.000$ kazanıyor. Eskiden 400.000$ imiş.

Bart'ın okul dolabının şifresi

36-24-36: Yani 90-60-90 kadının ölçüleri

Parmak sayısı

Tanrı hariç her karakterin dört parmağı var.

Karakterlerin adları

Şovun yaratıcısı Matt Groening'in isimler konusundaki esin kaynağı kendi ailesi. Groening'in annesinin adı Margaret (Marge), babasının adı Homer, kızkardeşlerinin adları ise Lisa ve Maggie. Bart karakteri ise kendisini yansıtıyor. 

Koltuk sahnesi

Her bölümün başında yer alan koltuğa yerleşene kadar geçen süre, bölümün uzunluğuna göre ayarlanıyor. Eğer bölüm kısaysa, bu başlangıç sahnesi uzun tutuluyor.

0 yorum: